FS2X1.5LG6NM
Panduit®
* Actual product may vary from image
The FS2X1.5LG6NM Panduct Lead-Free PVC Solid Wall Wiring Duct design fully encloses cables providing maximum protection and aesthetics. UL 94 flame class of V-0 with a UL recognized continuous-use temperature up to 122°F (50°C). No mounting holes provided. Lead-free PVC. 2" x 1.5" (50.8 mm x 38.1 mm) and 6' (1.83 m) long. Cover sold separately. Color Light Gray.
Details
MFG PART #:FS2X1.5LG6NM
McMc Part #:PANDFS2X1.5LG6NM
UPC #:074983340729
Inventory
Qty 6 = 6 FT
Details
MFG PART #:FS2X1.5LG6NM
McMc Part #:PANDFS2X1.5LG6NM
UPC #:074983340729
Inventory
Attributes
Brand:Panduit®
Adhesive Backed:No
Color:Light Gray
Depth:1-1/2 in
ETIM:EC000059
Length:6 ft
Material:PVC
Mounting Type:Hole/Surface
Thickness:0.07 in
Type:Type FS
Width:2 in