MFG PART #:PV-15A10-T
McMc Part #:BUSSPV15A10T
UPC #:051712204071
Inventory
Details
MFG PART #:PV-15A10-T
McMc Part #:BUSSPV15A10T
UPC #:051712204071
Brand:Eaton Bussmann series
Amperage Rating:15 A
Body Size:11 mm Dia x 59.8 mm L
Series:PV Series
Terminal Type:Bolted Ferrule End
Voltage Rating:1 kV DC, 1000 VDC