FLK2AC/90-1000V
Fluke®
* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:FLK2AC/90-1000V
McMc Part #:FLUKFLK2AC/901000V
UPC #:095969564434
Inventory
Details
MFG PART #:FLK2AC/90-1000V
McMc Part #:FLUKFLK2AC/901000V
UPC #:095969564434
Inventory
Attributes
Brand:Fluke®
Dimensions:29.99 in W x 1.57 in D x 10.24 in H
Indicator:Red Glow
Material:Hard Plastic
Power Source:AAA Battery
Safety Rating:CAT IV 1000 V AC, CAT IV 1000 VAC
Temperature Rating:14 to 122 deg F
Type:Electrical
Voltage Rating:90 to 1000 V AC, 90 to 1000 VAC