BIBS6004FX
BURNDY®
* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:BIBS6004FX
McMc Part #:BURNBIBS6004FX
UPC #:621945439856
Inventory
Details
MFG PART #:BIBS6004FX
McMc Part #:BURNBIBS6004FX
UPC #:621945439856
Inventory
Attributes
Brand:BURNDY®
Conductor Type:Copper
Dimensions:2.75 in H x 2.38 in W x 5.03 in L
Finish:Tin Plated
Installation Type:Screw
Material:Aluminum
Run/Main Size:4 to 600 kcmil
Series:BIBS
Specifications:4 Conductor/1.5 inch Diameter
Temperature Rating:135 deg C
Type:Single Sided
Voltage Rating:600 V AC