KVF18-4FB-M
Spec-Kon®
* Actual product may vary from image
Vinyl Fully Insulated Female Bullet Receptacle Wire Range 22-16 Bolt Hole n/a, Package of 1000
Details
MFG PART #:KVF18-4FB-M
McMc Part #:TBCOKVF184FBM
UPC #:786210100081
Inventory
Details
MFG PART #:KVF18-4FB-M
McMc Part #:TBCOKVF184FBM
UPC #:786210100081
Inventory
Attributes
Brand:Spec-Kon®
Bullet Diameter:0.15 in
Color:Red
Conductor Size:22 to 18 AWG
ETIM:EC000516
Material:Vinyl
Overall Length:0.917 in
Temperature Rating:75 deg C
Type:Female Fully Insulated
Voltage Rating:300 V AC, 300 VAC