MFG PART #:DRUBGFI15AC
McMc Part #:HUWIDRUBGFI15AC
UPC #:783585108094
Inventory
Details
MFG PART #:DRUBGFI15AC
McMc Part #:HUWIDRUBGFI15AC
UPC #:783585108094
Inventory
Attributes
Brand:Wiring Device-Kellems
Amperage Rating:15 A
Color:Gray
Dimensions:5.62 in L x 3.31 in W x 2.54 in H
Material:Composite
NEMA Rating:5-15R
Number of Outlets:1
Number Of Poles:2
Number of Wires:3
Power Rating:0.5 hp
Type:GFCI Duplex Receptacle
Voltage Rating:125 V AC, 125 VAC