4810ULBC20R
Wiremold®
* Actual product may vary from image
pTen 20A outlets with t-slots, 6' (1.8m) cord. Length 48'' (1.2m). Receptacle center-to-center 4'' (101mm). 20 Amp unit with a 20A resettable circuit breaker./p
Details
MFG PART #:4810ULBC20R
McMc Part #:WMLD4810ULBC20R
UPC #:786776052558
Inventory
Details
MFG PART #:4810ULBC20R
McMc Part #:WMLD4810ULBC20R
UPC #:786776052558
Inventory
Attributes
Brand:Wiremold®
Amperage Rating:20 A
Color:Gray
Cord Length:6 ft
Dimensions:48 in L x 1-1/2 in W x 1-3/16 in H
Frequency Rating:60 Hz
Housing Material:Aluminum
Mounting:Rack, Spring Clip
Number of Outlets:10
Plug Type:NEMA L5-20P
Receptacle Type:NEMA 5-20R Single
Series:CabinetMATE
Voltage Rating:125 V AC, 125 VAC