GFA15-37E
Leviton®
* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:GFA15-37E
McMc Part #:LEVIGFA1537E
UPC #:078477399293
Inventory
Details
MFG PART #:GFA15-37E
McMc Part #:LEVIGFA1537E
UPC #:078477399293
Inventory
Attributes
Brand:Leviton®
Amperage Rating:15 A
Color:Black
Conductor Size:14 AWG
Jacket Material:Polycarbonate
Length:37 ft
Number of Conductors:3
Temperature Rating:-35 to 66 deg C
Type:2-Pole SJTW Automatic Reset Straight Blade
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC