3100MI6W
Leviton®
* Actual product may vary from image
100 Amp, 240 Volt, IEC 309-1 & 309-2, 2P, 3W, Mechanical Interlock North American Pin & Sleeve Receptacle, Industrial Grade, IP67, Watertight, Non-Fused - Blue
Details
MFG PART #:3100MI6W
McMc Part #:LEVI3100MI6W
UPC #:078477126059
Inventory
Details
MFG PART #:3100MI6W
McMc Part #:LEVI3100MI6W
UPC #:078477126059
Inventory
Attributes
Brand:Leviton®
Amperage Rating:100 A
Color:Blue
Dimensions:18.54 in H x 9.37 in W x 9.8 in D
Enclosure:NEMA 3R/4X/12K/IP67/IP69K
Material:Valox® 357
Number Of Poles:2
Number of Wires:3
Power Rating:15 hp
Type:Non-Fused Watertight
Voltage Rating:240 V AC, 240 VAC