4100MI5W
Leviton®* Actual product may vary from image
100 Amp, 600 Volt 3-Phase, IEC 309-1 & 309-2, 3P, 4W, Mechanical Interlock North American Pin & Sleeve Receptacle, Industrial Grade, IP67, Watertight, Non-Fused - Black
Details
MFG PART #:4100MI5W
McMc Part #:LEVI4100MI5W
UPC #:078477126097
Inventory
Details
MFG PART #:4100MI5W
McMc Part #:LEVI4100MI5W
Attributes
Brand:Leviton®
Amperage Rating:100 A
Color:Black
Dimensions:18.54 in H x 9.37 in W x 9.8 in D
Enclosure:NEMA 3R/4X/12K/IP67/IP69K
Material:Valox® 357
Number Of Poles:3
Number of Wires:4
Power Rating:50 hp
Type:3-Phase Non-Fused Watertight
Voltage Rating:600 V AC, 600 VAC