H1Q26TPWI
Advance
* Actual product may vary from image
Advance H1Q26TPWI Standard Magnetic Compact Fluorescent Ballast, 26 W Lamp, 120 VAC, Pre-Heat, 0.83 Ballast Factor
Details
MFG PART #:H1Q26TPWI
McMc Part #:ADTRH1Q26TPWI
UPC #:781087068298
Inventory
Details
MFG PART #:H1Q26TPWI
McMc Part #:ADTRH1Q26TPWI
UPC #:781087068298
Inventory
Attributes
Brand:Advance
Amperage Rating:0.24 A
Ballast Factor:0.83
Ballast Grade:ANSI C82.1
Dimensions:6.5 in L x 2.38 in W x 1.5 in H
Frequency Rating:60 Hz
Lamp Base Type:G24d
Lamp Type:CFL
Lamp Wattage:26 W
Material:Metal
Number of Lamps:1
Power Factor:0.83
Series:Standard
Start Type:Pre-Heat
Thermal Protection:Class P
Total Harmonic Distortion:25%
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC