KPB70LMT
Appleton®
* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:KPB70LMT
McMc Part #:EGSMKPB70LMT
UPC #:781381548526
Inventory
Details
MFG PART #:KPB70LMT
McMc Part #:EGSMKPB70LMT
UPC #:781381548526
Inventory
Attributes
Brand:Appleton®
Color:Gray
Finish:Epoxy Powder Coated
Height:5.87 in
Lamp Type:High Pressure Sodium, Mogul Base High Pressure Sodium
Lamp Wattage:70 W
Length:16.96 in
Material:Cast Copper Free Aluminum
Mounting Type:Hood
Series:KP Series
Suitable For Use With:Glass Globe
Temperature Rating:65 deg C
Type:HPF
Voltage Rating:120/208/240/277 V AC, 120/208/240/277 VAC
Wattage:94 W