BA50-SB24
B-Line
* Actual product may vary from image
Eaton B-Line series acoustical tee and t-bar fasteners, Electrical box T-bar fasteners, 1.25lbs, 1.5" Deep box to T-bar fastener, 24" Span, Electrical box T-bar fasteners, 50 lbs US, 35 lbs Canada load capacity
Details
MFG PART #:BA50-SB24
McMc Part #:BLINBA50SB24
UPC #:662277013307
Inventory
Details
MFG PART #:BA50-SB24
McMc Part #:BLINBA50SB24
UPC #:662277013307
Inventory
Attributes
Brand:B-Line
Dimensions:1-1/2 in D
Finish:Pre-Galvanized
Load Capacity:50 lb
Material:Cold Rolled High Carbon Steel
Specifications:Square Shape, 24 in Span