GSTUD38HY
BURNDY®
* Actual product may vary from image
BURNDY® HYGROUND® VERSITAIL™ GSTUD38HY Stranded Copper Grounding Connector, 0.38 in Dia, 5.81 in OAL, For Use With YGHP29C26, YGHP34C26 Compression and Mechanical Connector, Steel
Details
MFG PART #:GSTUD38HY
McMc Part #:BURNGSTUD38HY
UPC #:781810220887
Inventory
Details
MFG PART #:GSTUD38HY
McMc Part #:BURNGSTUD38HY
UPC #:781810220887
Inventory
Attributes
Brand:BURNDY®
Diameter:0.38 in
Dimensions:5.81 in L x 0.25 in THK
Finish:Copper Plated
Material:Steel
Overall Length:5.81 in
Specifications:45 deg Tongue Angle, 3 AWG Conductor