MFG PART #:15.5CAVH1E
McMc Part #:BUSS15.5CAVH1E
UPC #:051712831161
Inventory
Details
MFG PART #:15.5CAVH1E
McMc Part #:BUSS15.5CAVH1E
UPC #:051712831161
Inventory
Attributes
Brand:Eaton Bussmann series
Amperage Rating:1 A
Body Size:41.3 mm Dia x 327 mm L
Class:E
Indicating/Non-Indicating:Non-Indicating
Interrupt Rating:80 kA
Mounting Type:Bolt-On, Bolted-On
Series:CAV
Terminal Type:Ferrule
Type:1-Barrel Current Limiting Medium Voltage
Voltage Rating:15.5 kV