EGSPIB50
EATON
* Actual product may vary from image
Eaton power inlet box, 50 A, Single-phase, TO opposite phasing
Details
MFG PART #:EGSPIB50
McMc Part #:CUHAEGSPIB50
UPC #:786685423685
Inventory
Details
MFG PART #:EGSPIB50
McMc Part #:CUHAEGSPIB50
UPC #:786685423685
Inventory
Attributes
Brand:EATON
Amperage Rating:50 A
Depth:5 in
Height:6 in
Mounting Type:Surface
NEMA Rating:NEMA 3R
Series:EGS
Suitable For Use With:Transfer Switch
Type:1-Phase
Voltage Rating:120/240 V AC, 120/240 VAC
Width:6 in