EGSU200NSEACA
EATON
* Actual product may vary from image
Eaton Universal Automatic Transfer Switch, Load management, service entrance rated, CHSPT2ULTRA surge protection, 200A, 120/240V, Two-pole, NEMA 3R enclosure, 50/60 Hz, Mechanically held switch
Details
MFG PART #:EGSU200NSEACA
McMc Part #:CUHAEGSU200NSEACA
UPC #:786685423074
Inventory
Details
MFG PART #:EGSU200NSEACA
McMc Part #:CUHAEGSU200NSEACA
UPC #:786685423074
Inventory
Attributes
Brand:EATON
Amperage Rating:200 A
Color:Green
Depth:5.32 in
Enclosure Type:NEMA 3R
Height:29.33 in
Number of Phases:1
Power Rating:16 kW, 20 kW, 22 kW
Series:EGSU
Type:Universal
Voltage Rating:120/240 V AC, 120/240 VAC
Width:14.46 in