JM60060-3MW24
EATON
* Actual product may vary from image
EATON JM60060-3MW24 Bussmann Series Jm Modular Fuse Block, 60 A, 8 to 16 AWG Cu/Load, (2)12 to 16 AWG Cu/Line, 6 AWG Cu/Line, (2) 10 AWG Cu Wire, 3 Poles
Details
MFG PART #:JM60060-3MW24
McMc Part #:BUSSJM600603MW24
UPC #:051712620703
Inventory
Details
MFG PART #:JM60060-3MW24
McMc Part #:BUSSJM600603MW24
UPC #:051712620703
Inventory
Attributes
Brand:EATON
Amperage Rating:60 A
Color:Black
Dimensions:2.6 in H x 4.5 in W x 3.7 in L
Number Of Poles:3
Series:Bussmann Series
Voltage Rating:600 V
Wire Size:8 to 16 AWG Cu/Load, (2)12 to 16 AWG Cu/Line, 6 AWG Cu/Line, (2) 10 AWG Cu