Edwards Signaling™ 125HALSG24DB Steady-On Beacon, 24 V DC, Halogen Lamp, 3-1/4 in Dia, Panel Mount, Green
Details
MFG PART #:125HALSG24DB
McMc Part #:EDWA125HALSG24DB
UPC #:782640051382
Inventory
Details
MFG PART #:125HALSG24DB
McMc Part #:EDWA125HALSG24DB
UPC #:782640051382
Brand:Edwards Signaling™
Amperage Rating:0.77 A
Color:Green
Diameter:3-1/4 in
Dimensions:3-7/8 in H
Flash Type:Continuous Steady-On
Housing Material:Nylon/Polycarbonate
Lamp Type:Halogen
Mounting Type:Panel
Temperature Rating:-31 to 150 deg F
Voltage Rating:24 V DC, 24 VDC