Edwards Signaling™ 125INCSG24DB Standard Steady-On Beacon, 24 V DC, Incandescent Lamp, 3-1/4 in Dia, Panel Mount, Green
Details
MFG PART #:125INCSG24DB
McMc Part #:EDWA125INCSG24DB
UPC #:782640052013
Inventory
Details
MFG PART #:125INCSG24DB
McMc Part #:EDWA125INCSG24DB
UPC #:782640052013
Brand:Edwards Signaling™
Amperage Rating:0.61 A
Color:Green
Diameter:3-1/4 in
Dimensions:3-7/8 in H
Flash Type:Continuous Steady-On
Housing Material:Nylon/Polycarbonate
Temperature Rating:-31 to 150 deg F
Type:Standard
Voltage Rating:24 V DC, 24 VDC