125STRHA120AB
Edwards Signaling™* Actual product may vary from image
Edwards Signaling™ 125STRHA120AB 125 Class High Light Output Flashing Strobe Beacon, 120 V AC, Xenon Lamp, Amber, Panel Mounting, Specifications Met: UL 1638, cUL Listed, NEMA 4X
Details
MFG PART #:125STRHA120AB
McMc Part #:EDWA125STRHA120AB
UPC #:782640051603
Inventory
Details
MFG PART #:125STRHA120AB
McMc Part #:EDWA125STRHA120AB
Attributes
Brand:Edwards Signaling™
Amperage Rating:0.12 A
Average Life:148000 hr
Color:Amber
Lamp Type:Xenon
Light Output:30000 cd
Temperature Rating:-31 to 150 deg F
Type:High Light Output
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC