Edwards Signaling™ 125STRNA120A 125 Class Normal Light Output Flashing Strobe Beacon, 120 V AC, Xenon Lamp, Amber, Panel Mounting, Specifications Met: UL 1638, cUL Listed, NEMA 4X
Details
MFG PART #:125STRNA120A
McMc Part #:EDWA125STRNA120A
UPC #:782640051009
Inventory
Details
MFG PART #:125STRNA120A
McMc Part #:EDWA125STRNA120A
UPC #:782640051009
Brand:Edwards Signaling™
Amperage Rating:0.1 A
Average Life:148000 hr
Color:Amber
Lamp Type:Xenon
Light Output:175000 cd
Temperature Rating:-31 to 150 deg F
Type:Normal Light Output
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC