125XBRIRBA120AB
Edwards Signaling™
* Actual product may vary from image
Edwards Signaling™ Chameleon™ Superbright™ XTRA-BRITE™ 125XBRIRBA120AB 125XBRi Multi-Status Indicator Light, 120 V AC, LED Lamp, Panel Mount, Amber/Blue/Red, UL 1638, cUL Listed
Details
MFG PART #:125XBRIRBA120AB
McMc Part #:EDWA125XBRIRBA120AB
UPC #:782640051115
Inventory
Details
MFG PART #:125XBRIRBA120AB
UPC #:782640051115
Brand:Edwards Signaling™
Amperage Rating:0.1 A
Average Life:148000 hr
Color:Amber/Blue/Red
Dimensions:3-1/4 in Dia x 3-7/8 in H
Flash Rate:65/120/240 fpm
Housing Material:Nylon Base/Polycarbonate Lens
Series:125XBRi
Shape:Cylindrical
Specifications Met:UL 1638, cUL Listed
Temperature Rating:-31 to 150 deg F
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC