125XBRIRBA24DB
Edwards Signaling™
* Actual product may vary from image
Edwards Signaling™ Chameleon™ XTRA-BRITE™ XTRA-SAFE™ 125XBRIRBA24DB Multi-Status Beacon, 24 V DC, LED Lamp, 3-1/4 in Dia, Panel Mount, Amber/Blue/Red
Details
MFG PART #:125XBRIRBA24DB
McMc Part #:EDWA125XBRIRBA24DB
UPC #:782640051108
Inventory
Details
MFG PART #:125XBRIRBA24DB
McMc Part #:EDWA125XBRIRBA24DB
UPC #:782640051108
Brand:Edwards Signaling™
Amperage Rating:0.0012 A
Average Life:148000 hr
Color:Amber/Blue/Red
Diameter:3-1/4 in
Dimensions:3-7/8 in H
Flash Rate:65/120/240 fpm
Flash Type:Flashing/Steady-On
Housing Material:Nylon/Polycarbonate
Temperature Rating:-31 to 150 deg F
Voltage Rating:24 V DC, 24 VDC