Edwards Signaling™ 340EX-10G5 Vibrating Explosionproof Bell, 24 V AC, 0.21 A, 98 dB at 1 m Sound, Panel Mount, 10 in Gong
Details
MFG PART #:340EX-10G5
McMc Part #:EDWA340EX10G5
UPC #:782640237748
Inventory
Details
MFG PART #:340EX-10G5
McMc Part #:EDWA340EX10G5
UPC #:782640237748
Inventory
Attributes
Brand:Edwards Signaling™
Amperage Rating:0.21 A
Dimensions:5-3/8 in D
Frequency Rating:50/60 Hz
Gong Size:10 in
Mounting Type:Panel
Series:340EX
Sound Level:98 dB at 1 m
Type:Vibrating
Voltage Rating:24 V AC, 24 VAC