Edwards Signaling™ 340EX-10N5 Vibrating Explosionproof Bell, 125 V AC, 0.041 A, 98 dB at 1 m Sound, Panel Mount, 10 in Gong
Details
MFG PART #:340EX-10N5
McMc Part #:EDWA340EX10N5
UPC #:782640237762
Inventory
Details
MFG PART #:340EX-10N5
McMc Part #:EDWA340EX10N5
UPC #:782640237762
Inventory
Attributes
Brand:Edwards Signaling™
Amperage Rating:0.041 A
Dimensions:5-3/8 in D
Frequency Rating:50/60 Hz
Gong Size:10 in
Mounting Type:Panel
Series:340EX
Sound Level:98 dB at 1 m
Type:Vibrating
Voltage Rating:120 VAC, 125 V AC