Edwards Signaling™ 50LMP-10W Replacement Lamp, 10 W, BA15s Incandescent Lamp, T5 Shape, 66 Lumens
Details
MFG PART #:50LMP-10W
McMc Part #:EDWA50LMP10W
UPC #:782640111338
Inventory
Details
MFG PART #:50LMP-10W
McMc Part #:EDWA50LMP10W
UPC #:782640111338
Inventory
Attributes
Brand:Edwards Signaling™
Amperage Rating:0.08 A
Average Life:2500 hr
Color:Soft White
Color Rendering Index (CRI):100
Color Temperature:2700 K
Designation:50LMP-10W
Dimensions:0.625 in Dia x 1.65 in L
Lamp Base Type:BA15s, BA15s Single Contact Bayonet
Lamp Finish:Clear
Lamp Type:Incandescent
Lumens:66 Lumens
Shape:T5
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC
Wattage:10 W