XG2-12-10G
Ericson®
* Actual product may vary from image
GFCI PORTABLE, 20A AUTO, 10FT INDUSTRIAL GRADE INLINE 6P ENCLOSURE, PRI: 5-20P & SEC: 5-20C
Details
MFG PART #:XG2-12-10G
McMc Part #:ERMAXG21210G
UPC #:782862847640
Inventory
Details
MFG PART #:XG2-12-10G
McMc Part #:ERMAXG21210G
UPC #:782862847640
Inventory
Attributes
Brand:Ericson®
Amperage Rating:20 A
Conductor Size:12 AWG
Conductor Type:SJTW
End Style:NEMA 5-20 Plug/NEMA 5-20 Connector
Length:10 ft
Number of Conductors:3
Series:XG2
Type:Auto Power Up Molded
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC