FLK2AC/90-1000VC
Fluke®
* Actual product may vary from image
VoltAlert Electrical Tester, Voltage Rating: 90 - 1000 VAC, Operating Temperature: -10 To 50 DEG C, Battery: (2) AAA, IEC 61010-1:2001, UL 61010-1, CAN/CSA-C22.2, CAT IV 1000 V
Details
MFG PART #:FLK2AC/90-1000VC
McMc Part #:FLUKFLK2AC/901000VC
UPC #:095969564427
Inventory
Details
MFG PART #:FLK2AC/90-1000VC
UPC #:095969564427
Inventory
Attributes
Brand:Fluke®
Dimensions:5 in L
Power Source:AAA Battery
Safety Rating:CAT IV 1000 V
Temperature Rating:-14 to 122 deg F
Voltage Rating:90 to 1000 V AC, 90 to 1000 VAC