T6-1000PRO/AMER
Fluke®
* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:T6-1000PRO/AMER
McMc Part #:FLUKT61000PRO/AMER
UPC #:095969921121
Inventory
Details
MFG PART #:T6-1000PRO/AMER
McMc Part #:FLUKT61000PRO/AMER
UPC #:095969921121
Inventory
Attributes
Brand:Fluke®
Amperage Rating:200 A
Frequency Rating:45 to 66 Hz
Insulation Resistance:2 to 100 kOhm
Power Source:(2) AA IEC LR6
Safety Rating:CAT IV 600 V AC/CAT III 1000 V AC, CAT IV 600 VAC/CAT III 1000 VAC
Voltage Rating:1000 V AC/DC, 1000 VAC/VDC