GFRST15W3
Hubbell Wiring Device-Kellems* Actual product may vary from image
Straight Blade Devices, Receptacle, GFCI, Commercial Grade, Self Test, 15A 125V, 2-Pole 3-Wire Grounding, White, 3 Pack.
Details
MFG PART #:GFRST15W3
McMc Part #:HUWIGFRST15W3
UPC #:883778123733
Inventory
Details
MFG PART #:GFRST15W3
McMc Part #:HUWIGFRST15W3
Attributes
Brand:Hubbell Wiring Device-Kellems
Amperage Rating:15 A
Color:White
Dimensions:1.75 in W x 1.47 in D
Frequency Rating:60 Hz
Grade:Commercial
Horsepower:1/2 hp
Material:Composite/Nylon/Thermoplastic
NEMA Rating:NEMA 5-15R
Terminal Type:Screw
Type:Decorator Duplex Heavy Duty Standard Straight Blade Self-Test
Voltage Rating:125 V AC, 125 VAC