WG733-14D
Intermatic®
* Actual product may vary from image
208-277 VAC, 60 Hz Motor for R8800, T1900, T1970, and T8800 Series
Details
MFG PART #:WG733-14D
McMc Part #:INTEWG73314D
UPC #:078275054301
Inventory
Details
MFG PART #:WG733-14D
McMc Part #:INTEWG73314D
UPC #:078275054301
Inventory
Attributes
Brand:Intermatic®
Dimensions:2.2 in L x 1.4 in W x 3.1 in H
Frequency Rating:60 Hz
Material:Steel
Power Rating:3 W
Suitable For Use With:R8800, T1900, T1970 and T8800 Series Mechanical Timer
Voltage Rating:208 to 277 V AC, 208 to 277 VAC