DDS15-BDZ
Leviton®* Actual product may vary from image
Decora Digital Switch and 24 hour Timer 1800W Incandescent (120V), 15A Fluorescent (120V), 6A Fluorescent (277V), 5A 600W LED/CFL (120V), 15A Resistive (120V), 1/2 HP Motor (120V), Single Pole and 3-way/multi-location control with LED locator. White face assembled on device, Ivory and Light Almond faces included. Neutral wire required
Details
MFG PART #:DDS15-BDZ
McMc Part #:LEVIDDS15BDZ
UPC #:078477728529
Inventory
Details
MFG PART #:DDS15-BDZ
McMc Part #:LEVIDDS15BDZ
Attributes
Brand:Leviton®
Dimensions:4.13 in H x 1.75 in W x 1.4 in D