OPP20-RD3
Leviton®
* Actual product may vary from image
"20A Power Pack for Occupancy Sensors features include Auto ON Photocell Latching Relay Line Voltage Input 120/208/220/230/240/277V 50/60Hz Low Voltage Input-24VDC 2mA Output-24VDC 225mA. Housing 1/2"" Threaded nipple w/locknut fits on or in a 4"" sqr box RoHS Compliant Color Gray."
Details
MFG PART #:OPP20-RD3
McMc Part #:LEVIOPP20RD3
UPC #:078477634059
Inventory
Details
MFG PART #:OPP20-RD3
McMc Part #:LEVIOPP20RD3
UPC #:078477634059
Inventory
Attributes
Brand:Leviton®
Amperage Rating:0.22500000000000001 A, 225 mA
Color:Gray
Control Input:2 mA at 24 VDC
Depth:1.432 in
Frequency Rating:50/60 Hz
Height:2.4 in
Humidity:0 to 90% Non Condensing
Input Voltage:120 to 277 V AC, 120 to 277 VAC
Material:Plastic
Operating Temperature:0 to 50 deg C
Output Voltage:24 V DC, 24 VDC
Power Rating:5.4 W
Relay Rating:60 A
Type:Super Duty
Width:3.811 in