DVELV-300P-BL
Lutron®
* Actual product may vary from image
Diva Dimmer - Gloss Finish, Electronic Low-Voltage, Single-pole, 120V/300W in black
Details
MFG PART #:DVELV-300P-BL
McMc Part #:LUTRDVELV300PBL
UPC #:027557755979
Inventory
Details
MFG PART #:DVELV-300P-BL
McMc Part #:LUTRDVELV300PBL
UPC #:027557755979
Brand:Lutron®
Color:Black
Control:Large Paddle/Linear Slide
Dimensions:4.69 in H x 2.94 in W x 0.3 in D
Frequency Rating:60 Hz
Operation Mode:On/Off
Power Rating:300 W
Type:Electronic
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC