MFG PART #:DAH1001A
McMc Part #:HOFFDAH1001A
UPC #:783510705305
Inventory
Details
MFG PART #:DAH1001A
McMc Part #:HOFFDAH1001A
UPC #:783510705305
Inventory
Attributes
Brand:nVent HOFFMAN
Amperage Rating:0.98 A
Domestic/Import:Domestic
ETIM:EC000737
Finish:Brushed Aluminum
Material:Aluminum
Mounting Type:Panel
Overall Height:5-1/2 in
Overall Width:4 in
Power Rating:100 W
Series:D85
Temperature Rating:0 to 100 deg F
Voltage Rating:115 V AC, 115 VAC