MFG PART #:DAH1002A
McMc Part #:HOFFDAH1002A
UPC #:783510705404
Inventory
Details
MFG PART #:DAH1002A
McMc Part #:HOFFDAH1002A
UPC #:783510705404
Inventory
Attributes
Brand:nVent HOFFMAN
Amperage Rating:0.49 A
Domestic/Import:Domestic
ETIM:EC000737
Finish:Brushed Aluminum
Material:Aluminum
Mounting Type:Panel
Overall Height:5-1/2 in
Overall Width:4 in
Power Rating:100 W
Series:D85
Temperature Rating:0 to 100 deg F
Voltage Rating:230 V AC, 230 VAC