D1.5X2LG6
Panduit®
* Actual product may vary from image
The D1.5X2LG6 Panduct Lead-Free PVC Round Hole Wiring Duct is designed with multiple rows of holes to retain and support wire at variable heights and positions. UL 94 flame class of V-0 with a UL recognized continuous-use temperature up to 122°F (50°C). Mounting holes provided. Lead-free PVC. 1.5" x 2" (38.1 mm x 50.8 mm) and 6' (1.83 m) long. Cover sold separately. Color Light Gray.
Details
MFG PART #:D1.5X2LG6
McMc Part #:PANDD1.5X2LG6
UPC #:074983210855
Inventory
Qty 6 = 6 FT
Details
MFG PART #:D1.5X2LG6
McMc Part #:PANDD1.5X2LG6
UPC #:074983210855
Inventory
Attributes
Brand:Panduit®
Adhesive Backed:Yes
Color:Light Gray
Depth:2 in