FL25X25LG-AV
Panduit®
* Actual product may vary from image
The FL25X25LG-AV Flexible Wiring Duct is a one-piece, slotted sidewall, open finger design meant to route/protect wires in applications that require flexibility. Designed to add/remove wires after termination without special tooling. Flexible polypropylene material with High Bond Acrylic Adhesive option is provided for easy positioning and for use on control panel doors and areas where other mounting options are not possible, 0.98" x 0.98" (25.0 mm x 25.0 mm) and 19.7" (500 mm) long. Color Light Gray. 70 per package.
Details
MFG PART #:FL25X25LG-AV
McMc Part #:PANDFL25X25LGAV
UPC #:613056818040
Inventory
Details
MFG PART #:FL25X25LG-AV
McMc Part #:PANDFL25X25LGAV
UPC #:613056818040
Inventory
Attributes
Brand:Panduit®
Color:Light Gray
Depth:0.98 in
Length:19.7 in
Material:Polypropylene
Mounting Type:Mounting Holes
Type:Flexible
Width:0.98 in