IMSBL12-C6L
Panduit®* Actual product may vary from image
StrongHold IMSBL12-C6L Stainless Steel L Style Buckles are designed to maintain a safe and secure connection. Built with 316 AISI stainless steel with a fold-over lock, it is ideal for harsh conditions. For use with 0.5" (12mm) strapping. For indoor/outdoor use and come in packages of 100.
Details
MFG PART #:IMSBL12-C6L
McMc Part #:PANDIMSBL12C6L
UPC #:613056015326
Inventory
**Must be ordered in quantities of 100**
Details
MFG PART #:IMSBL12-C6L
McMc Part #:PANDIMSBL12C6L
Features
Resources
Attributes
Brand:Panduit®
Color:Natural
Material:316 Stainless Steel
Overall Length:0.63 in
Overall Width:0.57 in
Series:I Series
Suitable For Use With:0.5 in Strapping
Thickness:0.02 in