SCP100S24XCP1
SolaHD
* Actual product may vary from image
IP67 SCP-X Extreme Environment Series Power Supply. Single Stacked, Output Power 100W, Output Voltage 24 Vdc, Output Current 3.8 A
Details
MFG PART #:SCP100S24XCP1
McMc Part #:EGSMSCP100S24XCP1
UPC #:783472870301
Inventory
Details
MFG PART #:SCP100S24XCP1
McMc Part #:EGSMSCP100S24XCP1
UPC #:783472870301
Inventory
Attributes
Brand:SolaHD
Amperage Rating:3.8 A
Depth:1.8 in
Frequency Rating:50/60/400 Hz
Height:4.73 in
Input Voltage:86 to 267 V AC/100 to 353 V DC, 86 to 267 VAC/100 to 353 VDC
Mounting Type:Chassis, Surface
Output Voltage:24 V DC, 24 VDC
Power Rating:100 W
Series:SCP-X Extreme Environment
Type:1-Phase
Width:6.52 in