MFG PART #:DRUBGFI20AC
McMc Part #:HUWIDRUBGFI20AC
UPC #:783585108186
Inventory
Details
MFG PART #:DRUBGFI20AC
McMc Part #:HUWIDRUBGFI20AC
UPC #:783585108186
Brand:Wiring Device-Kellems
Amperage Rating:20 A
Color:Gray
Dimensions:5.62 in L x 3.31 in W x 2.54 in H
Material:Composite
NEMA Rating:5-20R
Number of Wires:3
Power Rating:1 hp
Type:GFCI Duplex Receptacle
Voltage Rating:125 V AC, 125 VAC