DRUBGFI20BFAC
Wiring Device-Kellems* Actual product may vary from image
DIN Rail Utility Box, Complete Unit- GFCI, with Aux Contact, DIN Rail Box, 20A Blank Face GFCI, Gray.
Details
MFG PART #:DRUBGFI20BFAC
McMc Part #:HUWIDRUBGFI20BFAC
UPC #:783585108247
Inventory
Details
MFG PART #:DRUBGFI20BFAC
McMc Part #:HUWIDRUBGFI20BFAC
Attributes
Brand:Wiring Device-Kellems
Amperage Rating:20 A
Color:Gray
Dimensions:5.62 in L x 3.31 in W x 2.54 in H
Material:Composite
NEMA Rating:NEMA 5-20R
Number of Wires:3
Power Rating:1 hp
Type:GFCI Duplex Receptacle
Voltage Rating:125 V AC, 125 VAC